44174462 021

 En/Fa

      

        

 

×

هشدار

خطا در بارگذاری کامپوننت: com_coalawebtraffic، کامپوننت پیدا نشد
×

خطا

COM_CWTRAFFIC_MSG_MISSING

بیشترین سطح کشور ماایران را مناطق خشک و نیمه خشک تشکیل می دهد. در اقلیم ایران آب عنصری حیاتی و استراتژیک میباشد که منابع آن در ایران هرروز  محدودتر  میشوند . فلذا باید طراحی منظر  ( لنداسکیپ ) در ایران با نگاه  به شرایط، محدودیات و تاثیرات محیطی حاصله آتی انجام بپذیرد. «Xeriscaping» یا «منظرپردازی خشک» راهکاری متداول در دنیا میباشد که در مواجهه با شرایط و اقلیم هایی گرم و خشک و رویکردی جهت مقابله با خشکسالی مطرح می گردد. این اصطلاح خود از دو بخش «Xeros» (به معنای خشک) و «landscape» به معنای چشم انداز و منظر  تشکیل می شود

.
منظر سازی خشک (لند اسکیپ خشک ) شامل  چند محور اصلی است که هدف همگی محور ها کاهش مصرف آب و بهینه سازی آن و در عین حال ایجاد منظر و لنداسکیپی چشم نواز میباشد این چند محور شامل آنالیز خاک جهت انتخاب بهینه گیاهان سپس برنامه ریزی و طراحی و همچنین استفاده منطقی از سطوح چمن کاری شده در طراحی ها و آبیاری پهنه و استفاده از زمین پوش مناسب جهت جایگزینی چمن و احیانا سایر پوشش های گیاهی مانند قلوه سنگ ، سنگ رودخانه و ... و درنهایت نگهداری لنداسکیپ و منظر میباشد .

 


در زری اسکیپ  مصرف آب در محیط باز به میزان حد اقل پنجاه درصد کاهش یافته بدون آنکه از زیبایی و کیفیت فضایی منظرکاسته شود، . همچنین از کود و مواد شیمیایی به میزان کمتری استفاده خواهد شد و مراقبت و نگهداری کمتری مورد نیاز خواهد بود. همگی این موارد در صرفه جویی وقت، انرژی و هزینه های پروژه موثر میباشند .

 

فواید استفاده از زری اسکیپ در طراحی منظر :

1-صرفه جویی و کاهش شدید در مصرف آب

2-کاهش هزینه های نگهداری

3-کاهش آسیب پذیری لنداسکیپ در مقابل خشکی های احتمالی

4-توسعه فضای سبز

5-کاهش آلودگی های زیست محیطی

6- کاهش آبشویی مواد غذایی در زمین

7-کاهش مصرف سم

مشتریان گرامی !

مصرف کنندگان ارجمند !!

لطفا

فریب قیمت پایین تولیدکنندگان و فروشندگان غیر رسمی را نخورید !!!

 

خواهشمند است با دقت به سوالات زیر در خصوص قیمت موزاییک و قیمت واش بتن  فکر نمایید  و لیست قیمت فروش موزاییک و یا لیست قیمت فروش واش بتن در تهران یا اصفهان را با آنالیز قیمت تولید موزاییک حیاطی یا هزینه تولید واش بتن که در ادامه آمده است مقایسه نمایید . 

 هر متر مربع موزاییک واش بتن حدودا 60 کیلوگرم سنگ مصرف مینماید ،قیمت تمام شده سنگ مرغوب مانند سنگ سفید چینی ازنا یا سنگ قرمز یا سنگ لیمویی آذرشهر حداقل تا کارخانه های تهران یا اصفهان با هزینه حمل حداقل هر تن یکصد هزار تومان میباشد که بایک محاسبه سرانگشتی هر کیلو سنگ مرغوب یکصد تومان هزینه دارد و یک متر مربع موزاییک واش بتن که 60 کیلو سنگ مصرف میکند حدودا 6 هزارتومان هزینه مستقیم خرید سنگ دارد . 

 

 

هر متر مربع موزاییک واش بتن با عیار 300 الی 350  حدود 20 کیلوگرم  سیمان مصرف مینماید و با احتساب قیمت روز خرید سیمان تیپ 2 فله به قیمت تنی 150 هزار تومان با هزینه حمل به اصفهان یا تهران (هشتگرد یا  شهرک موزاییک سازان امام رضا (ع)) قیمت سیمان مصرفی در هر متر مربع موزاییک - واش بتن حدودا سه هزار تومان میباشد ، علاوه بر سیمان ، سنگ ، در تولید موزاییک از پودر سنگ و رزین و ... نیز باید استفاده نمود تا موزاییک دوام وقوام مناسب را پیدا نماید و عملکرد مناسبی از خود در طی زمان نشان دهد . 

علاوه بر مواد مستقیم (سنگ ، سیمان ، رزین ، پودر سنگ) در تولید موزاییک و یا واش بتن هزینه مواد مصرفی مانند فرچه و استهلاک و خرابی دستگاه را نیز باید لحاظ نمود و به جمع این هزینه ها ، قیمت دستمزد تولید موزاییک یا واش بتن را نیز اضافه کرد . 

با احتساب همه این هزینه ها، قیمت موزاییک و یا قیمت واش بتن در ارزانترین محاسبات قیمتی یعنی کمترین مواد و مصالح بدون رزین و افزودنی و با حداقل ها قیمتی بالغ بر 15000 تومان در متر مربع در کارگاه تولیدی بدون احتساب هزینه حمل و بازاریابی میباشد . 

 

 

حالا خودتان قضاوت کنید !!

چگونه میشود موزاییک آگهی کرد با  این جمله 

موزاییک شروع قیمت از متری 3500 نومان 

چگونه میشود در دفتری در شمال تهران با احتساب هزینه های سربار دفتر (اجاره ، نیروی انسانی ، تبلیغات و... ) 

موزاییک واش بتن به قیمت 17000 تومان فروخت 

یا در دفتر دیگری در مرکز تهران با 50% نقد و 50% چک با همین قیمت ، موزاییک خرید 

 

مشتریان گرامی 

مصرف کنندگان ارجمند 

مراقب باشید تا فریب قیمت پایین برخی تولیدکنندگان و واسطه ها را نخورید .

برای آشنایی بیشتر با نحوه تست موزاییک و یا ئواش بتن اصل به صفحه زیر بروید :

واش بتن اصل بخرید !!! 

در  آینده عکس هایی از موزاییک غیر مرغوب که زیانی غیر قابل جبران به خریدار ها زده اند در همین صفحه گذاشته خواهد شد .

ماری منظر و حیاط 

حیاطی چهار گوش با یک حوض آبی و چند باغچه که منطبق با شرایط مختلف جغرافیایی و محلی مانند آب و هوا و همچنین شرایط فرهنگی شکل های مختلفی داشت

، در قلب بنا همراه با ایوان در دور آن ، یکی از ویژگی هایی بود که در معماری منظر و  لند اسکیپ خانه های ایرانی به چشم میخورد و حیاط قلب و مرکز ساختمان و همچنین حیاط ،  محلی برای برگزاری مراسم مختلف نظیر  عروسی  ، مراسم مذهبی و نیز تجمع اقوام بود

حیاط در معماری منظر  به صحن خانه و زمین محصور جلوی ساختمان گفته میشود و معمولا محوطه سازی و لند اسکیپ کار میشود که در گذشته گل کاری و درختکاری میشد و در فرهنگ دهخدا حیاط به معنی محوطه و سرای خانه آمده است .

کاربرد حیاط در خانه های ایرانی بسیار متفاوت میباشد  و میتوان به موارد ذیل به صورت خلاصه اشاره نمود :

حیاط، به عنوان فضایی امن و آرام جهت آسایش بیشتر خانواده میباشد و همچنین از حیاط، به عنوان یک هواکش مصنوعی جهت عبور جریان هوا و نیز وحدت دهنده چند عنصر خانه و ارتباط دهنده چند فضا استفاده میشود .

 

معمولا اولین جزء  لند اسکیپ و محوطه سازی حیاط استفاده از کفپوش مناسب جهت کفسازی حیاط و محوطه خانه ها میباشد که در دوره ای استفاده از سنگ و یا آجر استفاده میگردید و لی اکنون از موزاییک حیاطی قدیمی  و کفپوش بتنی و یا واش بتن برای موزاییک حیاط استفاده میگردد  برای آشنایی بیشتر با موزاییک حیاط به صفحه واش بتن ، موزاییک حیاطی ،  کفپوش بتنی ، موزاییک پرسی و کفپوش بتنی پرسی مراجعه نمایید .

افزون بر موزاییک حیاط از اجزا دیگر حیاط میتوان به وجود باغچه در حیاط اشاره نمود ، در قدیم به وسیله چینش عمودی آجرها باغچه را محصور مینمودند ولی اکنون میتوان از جدول دور باغچه ای و جدول بتنی برای محصور نمودن باغچه ها استفاده نمود . جهت آشنایی بیشتر با انواع جدول بتنی و جدول دور باغچه ای به صفحه جداول بتنی و جداول دور باغچه ای مراجعه نمایید .

 

علاوه بر باغچه و موزاییک حیاط  حوض ، برکه ، استخر و آبنما از دیگر اجزای معماری منظر و لند اسکیپ حیاط میباشد که برای زیباتر شدن آن میتوان آن را با سنگ قلوه ساخت و یا از سنگ رودخانه ای در درون آنها استفاده نمود برای آشنایی بیشتر با محصولات سنگ رودخانه ای ، شن رنگی ، قلوه سنگ و سنگ های تزیینی جهت استفاده در آبنما ، حوض ، برکه و استخر به صفحات سنگ رودخانه ای ، قلوه سنگ ، شن رنگی و سنگ تزیینی مراجعه نمایید .  

 

باغ واژه ای فارسی میباشد که در لغت بهمکانی اطلاق میشود که در آن به دست انسان گل یا درخت کاشته شود و یا به نوعی فضای سبز ایجاد گردد و در زبان فارسی واژه معادل پردیس که در فارسی باستان پارادئزا به معنی باغ و بوستان بوده است ، نیز میباشد .  

از زمان حکومت هخامنشیان و نیز بعد از آن  تمامی ایران باغ‌های باشکوه و بزرگ بسیار وجود داشتند در طول تاریخ همواره باغ‌های ایرانی  در عصر خود بی همتا بودند و در بزرگترین تمدن‌های دنیا  چنین باغ هایی بی نظیر بودند .

 

واش بتن یا موزاییک شسته محصولی است بر پایه بتن که ترکیبی از سیمان سنگ و پودر سنگ و تعدادی از افزودنی های بتن میباشد .

 در سال های گذشته به علت بالا رفتن هزینه های تولید و هزینه مواد اولیه تعدادی از کارگاه متفرقه اقدام به

تولید واش بتن با مصالحی ارزانتر و کیفیتی پایین تر نموده اند که قیمت ارزانتر و مسلما کیفیتی بسیار پایین دارد ودر مدت زمان کوتاه باعث پوک شدن و کچل شدن واش بتن میگردد .

مشتریان گرامی مراقب نیش فروشندگان غیر رسمی باشد و همواره در خرید های خود به سابقه و قدمت و رزومه آن شرکت توجه نمایید .

 

 

 

سنگ رودخانه ای یکی از عناصر طبیعی میباشد که میتوان از آن به برای ایجاد منظر یا معماری در داخل و یا خرج خانه بهره برد ، همچنین استفاده از سنگ قلوه ای یا سنگ تزیینی به همراه فضای سبز  مناظر چشم نوازتری برای انسان خلق میکند .

 

علاوه بر موارد فوق با کمی خلاقیت میتوان المان های کوچک و بزرگی برای استفاده در معماری داخلی و دکوراسیون منزل و طراحی منظر با استفاده از سنگ رودخانه ای ویا همان قلوه سنگ خلق نمود.

 

استفاده از سنگ رودخانه ای یا قلوه سنگ در ساخت انواع جاشمعی از جمله جا شمعی معلق که در دکوراسیون داخلی کاربرد دارند.

 

استفاده از سنگ قلوه ای یا همان سنگ رودخانه ای در ساخت انواع گلدان ها که در معماری و دکوراسیون  داخلی کاربرد دارند .

 

استفاده از قلوه سنگ و سنگ رودخانه ای در ساخت فلاور باکس ها که در معماری منظر کاربرد دارند .

 

استفاده از سنگ قلوه ای یا همان سنگ رودخانه در ساخت زیر لیوانی و دکوراسیون داخلی .

 

استفاده از سنگ رودخانه ای و قلوه سنگ ها در موزاییک آرت و معماری منظر .

 

استفاده از سنگ رودخانه در ساخت زیر بشقابی و دکوراسیون داخلی .

 

استفاده از قلوه سنگ در ساخت نیمکت های گابیون در معماری منظر .

 

استفاده از سنگ قلوه ای در ساخت پادری و معماری داخلی .

 

 استفاده از قلوه سنگ رودخانه ای در ساخت دیوارهای گابیون و معماری منظر .

استفاده از قلوه سنگ و سنگ رودخانه در لنداسکیپ

راهنمای محصول: طراحی حیاط و لنداسکیپ  با سنگ های تزیینی ، قلوه سنگ  و سنگ رودخانه ای با ادامه خشکسالی های کالیفرنیا در آمریکا دولت این کشور توسط سازمان های دولتی و محلی با دادن مشوق هایی اقدام به ترویج لند اسکیپ و محوطه سازی عاقلانه در مصرف آب و محصولاتی که به کاهش مصرف آب کمک میکنند مانند استفاده از سنگ تزیینی ، قلوه سنگ ، سنگ رودخانه ای ، شن رنگی و قطعات بتنی مانند کفپوش بتنی و واش بتن

 

روف گاردن چیست ؟

 

روشی نو که امروزه بر روی سقف ها ، بام ها ، تراس ها  بنا نهاده شده است و در فارسی معادل بام باغ یعنی باغ در بام می باشد. روف گاردن در واقع ایجاد فضای سبز بر روی پشت بام خانه ها و برج ها و ویلاها است، تا به این روش طبیعت را در عمق زندگی شهری وارد نموده  و از آن بهره ببرند. . بنابراین به هر نوع فضای سبزی که بر روی

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط اینتن