اینجا هستید:

نحوه اجرای نمای عایق

ابتدا ورقه عایق حرارتی (باضخامت مورد نیاز مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ) با استفاده از چسب مخصوص به دیوار زیر کار متصل می شود سپس سوراخکاری و زدن اتصالات مکانیکی مخصوص  جهت تقویت اتصال ورقه ی عایق به دیوار آغاز می گردد وپس از نصب عایق به دیوار و تقویت نقاط حساس (مانند گوشه ها) اجرای نما ، بااستفاده از اندود سیمانی و شبکه الیاف شیشه آغاز می شود برای نصب شبکه ی الیاف شیشه ابتدا یک لایه از اندود سیمانی به وسیله ماله روی عایق اجرا می شود و هنگامی که هنوز این لایه خیس است شبکه در داخل اندود پهن شده ،اندود به وسیله ماله با فشار یکنواخت صاف می شود. پس از خشک شدن این لایه ،سطح به یک لایه آستر آغشته گردیده وسپس پوشش نهایی روی نما اجرا می گردد که دارای تنوع زیادی در طرح ورنگ می باشد.

نمای عایق و کاربرد آن

یکی از مراحلی که در ساختمان سازی پر اهمیت و مهم است نماسازی است . نما به ساختمان جلوه زیبا می دهد و زیبایی ساختمان را حفظ می کند. برای کم کردن هزینه انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن در داخل ساختمان بهتر است از نمای عایق استفاده کنیم.

نمای عایق ساختمان را در برابر عواملی همچون سرما شدید ، گرما و اشعه های خورشید ، رطوبت و در نهایت تخریب ساختمان در امان می دارد. عایق بندی دیوارهای بیرون ساختمان همان نمای عایق است ک لازم است با دقت بسیار بالایی انجام پذیرد. یکی از چشمگیرترین فواید نما عایق این است که از ورود و خروج صدا به داخل ساختمان جلوگیری می کند با این وجود ساکنان ساختمان در آرامش به سر می برند. عایق کاری نما تاثیر فراوانی در صرفه جویی انرژی دارد و هوای داخل ساختمان را مطلوب نگه می دارد.

خواندن  مدل های چینش موزاییک

روش های پیاده سازی و اجرای نمای عایق

برای نمای عایق باید آن را آب بندی کرد . در زمان قدیم برای این کار از کاهگل استفاده می کردند اما امروزه روش های مختلفی برای آب بندی ساختمان وجود دارد . بهترین روش آب بندی نما ساختمان که هزینه بالایی دارد عایق کاری سازه است. در عایق های معدنی به دلیل انعطاف پذیری بالا بهتر است از نما عایق سازه برای عایق بندی ساختمان استفاده کنید. اما یکی از مشکلاتی که این نوع عایق کاری دارد این است که نمی توان لایه آخر نما را مستقیم روی عایق نصب کرد. نحوه اجرای این نوع عایق به این صورت است که دیوارها توسط پروفیل های فلزی یا چوبی قاب بندی می شوند و عایق را در میان قاب ها نصب می کنند . بعد از آن لایه نما را روی سازه پشتیبان اجرا می کنند.

روش دیگر برای عایق بندی نما عایق کاری بدون سازه است . این نوع عایق بندی هزینه کمتری دارد. برای عایق های پلیمری بهتر است از روش عایق کاری نما بدون سازه استفاده شود. چراکه عایق های پلیمری دارای صلبیت بالایی هستند. در این روش عایق کاری نما می توان نما را مستقیم روی عایق نصب کرد.

کفپوش واش بتن چیست؟

یکی از بهترین کفپوش ها که به محیط زیبایی خاصی می دهد واش بتن است. واش بتن نوعی بتون شسته است که از ترکیب سیمان ، چسب بتن ، سنگ معدن و رنگ طبیعی درست می شود. موزاییک های واش بتن در دو نوع سنگ فرچه ایی(برجسته) و ساب خورده تولید می شوند. میزان برجستگی آن ها را در مرحله آخر تعیین می کنند . در مرحله نهایی تولید واش بتن آن را با استفاده از آب یا اسید می شویند هرچه شست و شو بیشتر باشد سطح واش بتن برجسته تر می شود .

خواندن  رنگ نما

ابعاد واش بتن به کارخانه هایی که آن را تولید میکنند بستگی دارد. از واش بتن معمولا در معابر شهری به دلیل اصطکاک بالایی که دارد استفاده می شود.

نحوه تشخیص واش بتن اصل

  1. هنگام برش های طولی و عرضی آن حباب هوا دیده نشود.
  2.  در هنگام شکستن سنگدانه های رنگی در همه لایه های آن دیده شود وجود.
  3.  هنگام شکسته شدن باید سنگ های رنگی آن نیز شکسته شوند و سیمان به تنهایی جدا نشود‌.

انواع رنگ واش بتن

واش بتن ها در انواع رنگ ها همچون سفید لیمویی، سفید، سفید قرمز، سفید سیاه، سفید سبز، رودخانه ایی و … ساخته می شوند.

هر کدام از رنگ های واش بتن مخصوص مکانی است مثلا محصولی که برای ساخت استخر مورد استفاده قرار میگیرد مناسب کف پیاده رو نیست.

 

ویژگی های واش بتن

در ساخت واش بتن از مرغوب ترین سنگ معدن های ایرانی استفاده می کنند.

همه قسمت ها قطر و ضخامت یکسانی دارند.

از روان کننده ها و چسب بتن برای افزایش استحکام استفاده می شود‌.

برای کاهش رطوبت و نفوذ نکردن آب در آن از ژل میکروسیلیس استفاده شده است.

در داخل واش بتن ها برای ایجاد جلوه زیبا میتوان از چراغ LED و یا چراغ های کناری استفاده کرد.

کاربرد واش بتن

در کفپوش پیاده رو ها از موزاییک واش بتن استفاده می شود. برای جدا کردن قسمت باغ در ویلا از جدول واش بتن و برای دور درختان از دور درختی استفاده می شود، همچنین برای ساخت پله نیز میتوان از آن استفاده کرد.

خواندن  مشخصات فنی واش بتن

انواع واش بتن

موزاییک واش بتن آنتیک (سنگ ریز):

در این نوع واش بتن از سنگ های ریز رنگی معدن استفاده شده است. واش بتن سنگ ریز استحکام بالاتری دارند چون دانه های سنگ در آن پر تراکم هستند.

واش بتن سنگ درشت(معمولی):

در واش بتن فرچه ایی از سنگ های درشت تری نسبت به آنتیک استفاده می شود. همین باعث ایجاد پستی و بلندی زیاد روی کف می شود.

مزایای اجرای واش بتن

  1.  ظاهر زیبا نسبت به همه کفپوش های دیگر
  2.  قیمت ارزان نسبت به مابقی کفپوش ها
  3.  ایجاد اصطکاک و جلوگیری از لغزیدن روی آن
  4. بادبرنما

سنگ بادبر توسط تیشه در کارگاه تولید می شود. این سنگ ها به شکل مربع و مستطیل تولید می شوند که دارای ظاهر خشن هستند.

 

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما