اینجا هستید:

سنگ لاشه

به اشتراک بگذارید:

سنگ لاشه چیست؟

سنگ لاشه از جمله سنگ های پرکاربرد است که به عنوان متریال ساختمانی استفاده می شود و در گروه سنگ های دگرگون واقع می شود. این سنگ را به اسم تخته سنگ هم معرفی می کنند. این نوع سنگ که در ساختمان ها بکار برده می شود، خیلی سنگین بوده و دارای چگالی بسیاری است. در حقیقت می توان بیان کرد که روی این مدل سنگ ها هیچ نوع تراشی صورت نمی گیرد و دارای ساختمانی کاملا سالم و طبیعی می باشد.

تعریف سنگ لاشه

سنگ لاشه یک سنگ ناصاف و نامنظم است که می تواند برای مقاصد متنوعی چون دیوارهای قلوه سنگ، سنگ های پله و … بکار برده شود. مردم سالیان درازی است که با این گونه سنگ بنا سازی های متنوعی انجام می دهند و همچنان در نواحی که منابع بسیاری از این مدل سنگ وجود دارد، متریال ساختمانی با ارزشی موجود است. این سنگ به طور کلی پسماند های به جا مانده از استخراج می باشد.

این سنگ امکان دارد کم و بیش به شکل بلوک باشد، همچنین شامل بافت و شکلی ناهموار و نامنظم است. اقسام متنوعی از سنگ ها چون گرانیت، شیل و ماسه سنگ که تقریبا به شکل این مدل سنگ هستند امروزه در دسترس می باشند.

لاشه سنگ شامل ساختاری ناهموار و ضخیم است و اکثرا جهت ایجاد دیواره های سنگی بکار برده می شود. اغلب اوقات از این نوع سنگ می توان جهت ایجاد یک نمای تزئینی استفاده کرد که سازنده دوست دارد نمایی روستایی و خشن تری داشته باشد. از این سنگ جهت پر نمودن دیوار های ساختمانی نیز استفاده می شود و قلوه سنگ ها با پوششی از سنگ هموارتر و یکدست تر پوشش دهی می شوند.

سنگ لاشه

انواع سنگ لاشه

سنگ لاشه دارای انواع مختلفی است که در زیر به آنها می پردازیم:

سنگ مالون

یکی از انواع سنگ لاشه، سنگ مالون می باشد. این سنگ در حقیقت همان لاشه سنگی است که دچار بعضی تحولات من جمله تراشکاری شده است. این نوع سنگ در قیاس با لاشه سنگ ظاهری هندسی تر دارد به صورتی که بعد از انجام تراشکاری به سنگی با سطح هموار و شکلی چهار گوش مبدل می شود.

سنگ ورقه ای

سنگ ورقه ای هم زیر مجموعه لاشه سنگ می باشد ولی به علت اینکه به شکل ورقه ای فرآوری می شود به این اسم شناخته شده است. این نوع سنگ ها به علت اینکه به شیوه طبیعی و ورقه ورقه در درون طبیعت به وجود می آیند استقامت بسیاری در قیاس با وضعیت آب و هوایی متنوع نظیر سرما یا گرمای زیاد از خود نشان می دهند. بدین جهت کارایی بسیاری هم دارند.

سنگ کوهی

از دیگر انواع سنگ لاشه می توان به سنگ کوهی اشاره نمود. این گونه سنگ به علت مدل فرآوری و استخراج به این اسم نامگذاری شده است. سنگ کوهی به صورت مستقیم از معدن به دست آمده و در این روال به روش های متنوع، قطعات عظیم سنگ را از کوه جدا نموده و جهت آماده سازی به کارخانه ارسال می کنند.

ابعاد و مشخصات سنگ لاشه یا قلوه شنگ

همانطور که بیان شد سنگ لاشه دارای بافتی خشن و نامنظم می باشد که با این ظاهر مناسب ترین انتخاب برای بکارگیری در پی ساختمان و دیوار می باشد. این نوع سنگ دارای ضخامت حدود ۵ سانتی متر می باشد. همچنین در سایز ها و اشکال مختلفی یافت می شوند.

این مدل سنگ به همان شکل که فرآوری و استخراج می شوند و با حداقل تغییرات و فقط با در هم شکستن و مناسب نمودن سایز و فرم آماده بکارگیری می شود. این سنگ ها در رنگ هایی چون زرد، قرمز، قهوه ای، سبز، آبی و بعضی رنگ های دیگر یافت و بکار برده می شوند.

آیا سنگ لاشه تفاوتی با سنگ رودخانه دارد؟

تفاوت سنگ لاشه با سنگ رودخانه ای در چیست؟ سوالی که ممکن است برای هر کسی پیش آید. در این مبحث به آن خواهیم پرداخت.

سنگ لاشه همانطور که استخراج می شود بکار برده می شود. این نوع سنگ در صنعت ساختمان سازی بکار برده می شود. جهت ساخت دیواره های سنگی، سنگ فرش و حتی در نمای بعضی ساختمان ها از این مدل سنگ استفاده می شود ولی سنگ رودخانه معمولا جهت تزئینات ساختمان بکار برده می شود.

سنگ رودخانه من جمله سنگ های پر کاربرد تزئینی به شمار می آیند. این سنگ دفینه ای  هم کارایی زیادی دارند. همانطور که میدانید یکی از نشانه های وجود دفینه در لایه شناسی خاک در زمان کنده کاری، دستیابی به محل این سنگ ها می باشد که حاکی از وجود دفینه می باشد. بکارگیری این سنگ زینتی حتی در لنداسکیپ هم زیاد است و علل آن هم مقاومت بسیار، دوام زیاد، عدم فرسایش و خوردگی می باشد.

از تفاوت سنگ لاشه با سنگ رودخانه ای این است همانطور که بیان شد لاشه سنگ در صنعت ساختمان سازی بکار برده می شود ولی سنگ رودخانه افزون بر این در صنعت شهرسازی دیگر چون تولید آکواریوم، زیبا سازی پارک، صنایع کاشی سازی و موزاییک، روفگادن، گابیون، مبلمان  شهری بتنی  و تولید وسایل دکوری هم بکار برده می شود.

سنگ لاشه

قیمت سنگ لاشه

سنگ لاشه یکی از پر استفاده ترین و مرسوم ترین سنگ ها در پی ریزی و استحکام بخشی ساختمان های صنعتی و مسکونی است. خرید این نوع سنگ همواره در معادن و به جهت امور تولیدی و حتی برای صادرات به خارج از کشور انجام می گیرد. بدین علت یکی از عوامل عمده در جهت ساختمان سازی و ساخت دیوار با سنگ رودخانه در نظر گرفتن نرخ آن در هر متر مربع می باشد.

باید گفت یکی از پارامترهای مهم در خصوص خرید سنگ لاشه، اطلاع از قیمت آن است. باید گفت قیمت سنگ رودخانه  مطابق نرخ روز تعیین می شود و جهت خرید آن بایستی به وب سایت های معتبر مراجعه شود. بایستی دقت نمود این سنگ ها در اقسام متنوع استخراج می شوند در این صورت نرخ آن به نوع سنگ لاشه بستگی دارد.

قیمت این سنگ ها در مراکز خرید متنوع متمایز می باشد اما به صورت کلی این سنگ ها به صورت تن معامله می شوند.

جهت مشاوره و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *