اینجا هستید:

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

فضای سبز و کاربرد آن در فضاهای مختلف

 فضای سبز

امروزه زندگی مدرن شهری سبب شده تا بسیاری از شهروندان برای دوری از مشکلات روزمره شهری به منظور ایجاد آرامش و حفظ سلامتی خود به گسترش فضای سبز بپردازند.

فضای سبز میتواند زیستگاه های گیاهی و جانوری، مراکز تفریحی، پارک ها و دیگر مناظر طبیعی را شامل شود که شهروندان میتوانند از آن ها بهره ببرند.

اما با وجود مشغله فراوان و دغدغه های بسیار زیاد کنونی بسیاری از مردم فرصتی برای استفاده از طبیعت نمی یابند و یکی از ساده ترین روش ها برای حفظ آرامش و راحتی ایجاد فضای سبز در ساختمان ها و ویلا ها،  روف گاردن  و … میباشد.

معماری مدرن در جوامع کنونی به بکار بردن اجزای طبیعت برای تشکیل فضای سبز توجه بسیار زیادی میکند تا نمایی زیبا در محیط های مسکونی و ساختمان های مرتفع به منظور بهره بری بیشتر از طبیعت در محیط زندگی خود ایجاد نماید.

سنگ رودخانه ای به عنوان یک عنصر طبیعی برای ایجاد فضای زیبا و دل انگیز کاربردهای فراوانی از جمله موارد نام برده دارد:

فضای سبز و کاربرد آن در فضاهای مختلف

کاربردهای سنگ رودخانه ای در فضای سبز

فضای سبز

محوطه سازی

لند اسکیپ

زری  اسکیپ

گابیون

ابنما

روف گاردن

فضای سبز و کاربرد آن در فضاهای مختلف

استفاده از چمن برای زیبای بصری

چمن از جمله گیاهانی است که در فضای سبز شهری به کار میرود اما این گونه گیاهی مصرف آب زیادی دارد و همچنین  از دیگر مشکلات استفاده از چمن میتوان به هزینه آبیاری و نگهداری آن اشاره کرد.

خواندن  روش محاسبه قلوه سنگ مورد نیاز

از این رو سنگ رودخانه ای میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای چمن در ایجاد فضای سبز باشد چرا که دارای مقاومت قابل توجهی در برابر شرایط محیطی مختلف می باشد و هیچ گونه هزینه ای برای حفظ و نگهداری احتیاج ندارد.

از دیگر مزایای قلوه سنگ تنوع در رنگ ها، طرح ها، سایز ها و ابعاد مختلف میباشد که با توجه به نیاز و سلیقه مصرف کننده میتواند  بهترین انتخاب برای ساخت فضای سبز و محیطی آرامش بخش، زیبا و مدرن باشد.

استفاده از سنگ رودخانه ای در فضای سبز زمانی حائز اهمیت است که این عنصر طبیعی با ویژگی های منحصر به فرد در تمام فصول و در هر نوع تنوع آب و هوایی کیفیت خود را حفظ کرده و چشم اندازی زیبا فراهم می آورد.

از سنگ های رودخانه ای می توان در فضای پارکینگ ها، فضای خارجی ساختمان ها، ویلا ها، باغ تالار ها و همچنین مراکز تفریحی، مراکز خرید و پاساژها استفاده نمود و با ایجاد فضای سبز در این محیط ها از تنش افراد بکاهیم و فضایی دلچسب ایجاد نماییم.

از دیگر موارد استفاده از سنگ رودخانه ای به شهرک های مسکونی ،روف گاردن، محوطه سازی باغ و ویلا ، مبلمان شهری و ابنما ها و طراحی های معماری مدرن میتوان اشاره کرد.

استفاده از سنگ های رود خانه ای در فضای سبز ساختمان ها باعث رعایت هماهنگی و تقارن بین عناصر ساختمان سازی و فضای سبز ساختمان میشود و محیط ایده آل تری را برای سکونت عرضه میکند.

خواندن  انواع سبک‌های محوطه‌سازی با ایده‌های پروفسور

در طراحی فضای سبز با استفاده از سنگ رود خانه ای با توجه به تنوع فراوان در سایز و طرح و رنگ، طراح میتواند هماهنگی بسیار زیبایی با متریال های مختلف ایجاد نماید.

از این رو سنگ رودخانه ای توانسته جایگاه ویژه ای را در میان طراحان و معماران کسب نماید، زیرا با توجه قابلیت های فراوان این سنگ ها هیچ گونه محدودیتی برای کاربرد در دکوراسیون داخلی و خارجی ندارد و میتواند جلوه ای از طبیعت برای دوست داران طبیعت ایجاد کند.

فضای سبز و کاربرد آن در فضاهای مختلف

کلام پایانی

جدا شدن محیط زندگی و کار و فعالیت انسان از طبیعت باعث شده تا از این نعمت الهی بی بهره بماند و همیشه جویای محیطی آرام به دور از شلوغی های زندگی شهری برای گذراندن اوقات خود باشد.

معماری نوین با الهام گرفتن از طبیعت و استفاده از عناصر طبیعی همچون سنگ های رودخانه ای به منظور ایجاد یک فضای سبز زیبا و آرامش بخش در محیط های مسکونی و شهری باعث پیوند دوباره انسان با طبیعت شده است، علاوه بر زیبایی چشم نواز  آسایش و آرامش روحی را برای افراد به ارمغان آورده است. چنانچه صد اجرای محوطه ای سبز و زیبارا داشتید  گروه مهندسی professor با کادری مجرب و حرفه ای شمارا در این کار کمک کنند، کافیست با شماره: ۰۹۱۲۳۴۷۱۵۷۴ تماس بگرید.

 

 

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما