اینجا هستید:

مزایای نمای مرکب عایق

مزایای نمای مرکب عایق

مزایای نمای مرکب عایق

1)  عایق حرارتی

 وجود ورقه ی عایق حرارتی در ساختار این نما ،باعث گردیده تا نمایی مقاوم در برابر انتقال حرارت داشته باشیم .  از آنجا که ورق های عایقحرارتی تمامی پوسته ی خارجی ساختمان را در بر می گیرند و دیگر هیچگونه پل حرارتی باقی نمی گذارند  سبب می شوند ساکنین با کمترین مصرف انرژی زمستان های گرم وتابستان های خنکی را تجربه کنند.

نمای مرکب عایق حرارتی بهترین روش عایق بندی دیوارها در دنیا می باشد که به دلیل تلفیق آن با نمای ساختمان می توان گفت که در حقیقت ساختمان هایی که از این روش استفاده می کنند عایق بندی رایگان انجام داده اند و علاوه بر آن تا 20 سال آینده هزینه ی گرمایش وسرمایش را تا 30% کاهش داده اند .

2)وزن سبک

سبکی پوشش (تقریبا 10 کیلوگرم بر متر مربع ) و عدم اعمال بار اضافی بر روی دیوار های خارجی و اسکلت ساختمان باعث گردیده تا این سیستم عملکرد سازه ای بسیار مناسبی نسبت به نماهای رایج داشته باشد که کاهش وزن سازه و صرفه جویی در محاسبات سازه ای ومقاومت بالا در برابر زلزله می تواند از مزایای عملکرد سازه ای این سیستم باشد .ضمنا خطرات رایج دیگر نماها نیز در این سیستم وجود ندارد.

3)     معماری زیبا

قابلیت اجرا بر روی انواع دیوارهای متفاوت از نظر شکل و یا مصالح و امکان ایجاد انواع حجم های تزئینی بر روی نما و همچنین تنوع در رنگ ها وطرح ها می تواند نقش های معماری زیبایی را به آسانی فراهم آورد.

 

4)     اجرای سریع

 صرفه جویی در زمان به علت سرعت اجرای بالا و همزمانی عایقکاری حرارتی واجرای نما موجب گردیده تا این سیستم بهترین گزینه برای صنعتی سازی ساختمان باشد.

5)     عمر بالا و دوام مناسب

رفتار ودوام مناسب در شرایط مختلف آب وهوایی و نداشتن محدودیت جغرافیایی برای اجرا ، جلو گیری از رشد قارچ وکپک ، مقاومت بسیار بالا در مقابل نشست های ساختمانی و عدم ایجاد ترک در آن ، داشتن تنفس و عدم پوسته شدن  از ویژگی های این نما میباشد که سبب گردیده این نما نسبت به سایر نماهای رایج دارای عمر طولانی تری باشد.

نتیجه گیری:

با توجه به مصالح و شیوه های ساختمان سازی در کشور میتوان گفت این سیستم نما میتواند خلا موجود در دو بخش اساسی ساختمانها که درحال حاضر با چالش های جدی روبرو هستند یعنی نما سازی  و عایق بندی دیوار های بیرونی  را به بهترین نحو وکمترین هزینه بر طرف نماید و همچنین جهت بهسازی ساختمان های موجود مورد استفاده قرار گیرد .

این سیستم دارای مزایای اقتصادی بیشماری برای مصرف کنندگان ، تولید کنندگان و اقتصاد ملی دارد .

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *