اینجا هستید:

معماری منظر و حیاط

به اشتراک بگذارید:

موزاییک های قابل استفاده در حیاط

موزاییک ها انواع مختلفی دارند که طریقه تولید و طرح انها متفاوت است شرکت پروفسور  اولین تولید کننده ومجری انواع موزایک جدید زیبا  است که میتواند شمارا در  خرید و  نصب موزاییک یاری کند تا بهترین شکل وباکیفیت رااجرا کنید.

موزاییک مخصوص کف حیاط

موزاییک ها بر اساس نوع تولید و مواد تشکیل دهنده دارای استقامت متفاوتی می شوند و در نتیجه جهت کاربردهای ویژه ای استفاده می شود.موزاییک های کف حیاطی در واقع نوعی موزاییک می باشد که جهت استفاده برای کف حیاط استفاده می گردد.

موزاییک کف حیاط باید دارای مقاومت فشاری بالا باشد تا در اثر فشارزیاد و وزن وسایل نقلیه مختلف نشکند و ترک بر ندارد.منظور از موزاییک حیاطی ، موزاییک است که جهت استفاده در فضاهای بیرون و پیاده رو ها مناسب می باشد.علاوه بر مقاومت فشاری بالا ،باید در مقابل سایش و تغییرات آب و هوایی و فصلی مقاوم باشند. بیشتر موزاییک های حیاطی و موزاییک هایی که جهت پیاده رو استفاده می شوند، دارای شیار می باشند .

موزاییک های کف حیاطی دارای تنوع ابعاد نیز می باشد.ابعاد 20*20 ، 30*30 و 40*40 از انواع رایج ابعاد موزاییک حیاطی می باشد.موزاییک های حیاطی در ضخامت های مختلف تولید می گردد.ضخامت های موزاییک بین 2 سنتی متر تا 5 سانتی متر متغیر می باشد.

انواع موزاییک قابل اجرا در حیاط

موزاییک ها بر اساس نوع تولید و مواد تشکیل دهنده دارای استقامت متفاوتی می باشند موزاییک های کف حیاط در واقع نوعی موزاییک می باشد که جهت استفاده برای محیط حیاط استفاده می گردد. موزاییک حیاط جز زیباترین وپرفروش ترین موزاییک ای موجود در بازار است، در زیر به انواع موزاییک حیاطی پرداخته ایم:

  • موزائیک حیاط سیمانی
  • موزائیک حیاط گرانیتی
  • موزائیک حیاط شیاردار نابینایان
  • موزائیک حیاط شسته
  • موزائیک حیاط پلیمری
  • موزاییک سنگ مصنوعی
  • موزاییک حیاطی طرح ستاره
  • موزاییک پرسی طرح قلوه ای
  • کفپوش بتونی طرح پوست ماری
  • کفپوش بتنی طرح ضربدری یا خشتی

موزاییک های قابل استفاده در حیاط

موزاییک حیاطی طرح ستاره –  کلاسیک  و سکه ای :

امروزه استفاده از موزاییک واش بتن و بتن اکسپوز با ترکیب سنگ رودخانه ای جای خود را به استفاده از موزاییک حیاطی قدیمی داده اند . این نوع  موزاییک ها   به صورت بتنی تک لایه در ابعاد   40*40 سانتی متر مربع و در ضخامت 2.5 سانتی متر تولید میگردد و انواع رنگ بندی آن طوسی, قرمز و زرد میباشد . از این نوع موزاییک ها بیشتر در حیاط استفاده میگردند .

موزاییک پرسی طرح قلوه ای – موج و آجری :

موزاییک های پرسی به صورت دولایه و  در ابعاد 40*40 و 30*30 سانتی متر مربع  در ضخامت 2.5 سانتی متر تولید میگردد و دارای رنگ بندی های متنوعی  میباشد این نوع موزاییک ها از قدیم بیشتر در حیاط استفاده میگردیدند و معروف به موزاییک حیاط میباشند .

موزاییک سنگ مصنوعی( طرح لاشه ای – پروانه ساده و ترکیبی – خورشیدی و الستان ) :

موزائیک های سنگ مصنوعی  در ابعاد 40*40 سانتی متر ودر ضخامت 2.5 سانتی متر تولید میگردد و میتوان از آنها در حیاط استفاده نمود. قیمت موزاییک  بر اساس مدل و روش تولید و همچنین کیفیت مواد اولیه دارای تنوع بسیار زیادی میباشد که توصیه میگردد در خرید موزاییک  کیفیت موزاییک را فدای  قیمت موزاییک نکنید و همیشه از موزائیک با کیفیت استفاده نمایید.

موزاییک های قابل استفاده در حیاط

کفپوش بتونی طرح پوست ماری:

این نوع  کف پوش بتنی  به صورت تک لایه در ابعاد  20*20 و 40*40 سانتی متر مربع و در ضخامت های 4,  5  و 5.5 سانتی متر تولید میگردد و انواع رنگبندی آن طوسی , فرمز و زرد میباشد  .
موزاییک های قابل استفاده در حیاط

کفپوش بتنی شیاردار نابینایان :

این نوع کف پوش بتنی  به صورت تک لایه در ابعاد  20*20 و 40*40 سانتی متر مربع و در ضخامت  4 سانتی متر تولید میگردد و انواع رنگ بندی آن طوسی و زرد میباشد و میتوان از آن در حیاط استفاده نمود .
موزاییک های قابل استفاده در حیاط

کفپوش بتنی طرح ضربدری یا خشتی :

این محصول در ابعاد 60*30 سانتی متر مربع در ضخامت 4 سانتیمتر ودر سه رنگ طوسی و قرمز و زرد تولید میگردد
پروفسور موزاییک¦ محصولات واش بتن ¦ موزاییک جیاطی¦ موزاییک پرسی ¦ مدل های چینش موزاییک¦ مشخصات فنی محصولات

قیمت موزاییک حیاط

قیمت موزاییک حیاط نسبت به نوع متریال ابعاد و طرح باهم متفاوت هستند وبا وجود نوسانات قیمت متفاوت ،خواهشمند است قبل از خرید وسفارش موزاییک مدنظرخود حتما استعلام قیمت را از مجموعه های معتبر پرس جوکنید.همن طور که در بالا ب انواع موزاییک حیاطی  اشاره شده است قیمت موزاییک حیاطی ساده با دیگر موزاییک های حیاطی موجود در بازار مناسب تر است.

تعیین ابعاد موزاییک به چه عواملی بستگی دارد؟

ابعاد موزاییک یک شاخص مهم و کاربردی برای مهندسان، طراحان، سازندگان و پیمانکاران است.در حال حاضر با تنوع زیادی از موزاییک ها در بازار روبرو هستیم که هر یک از آنها ابعاد مخصوص به خود را دارند.
بر اساس قوانین سازمان استاندارد ابعاد موزاییک داخلی و خارجی بر حسب ضخامت آنها و تعیین می شود. به عنوان مثال اندازه موزاییک تك لايه در مقایسه با اندازه موزائيك دو لايه متفاوت است.

ابعاد موزاییک

ابعاد كاري اصطلاحی است که در واقع از طرف کارخانه یا همان تولید کننده بر روی فاکتورها و بر روی موزاییک درج می شود. این ابعاد باید مطابق با ابعاد واقعی موزاییک ها باشند.

اگر برای خرید موزاییک به بازار مصالح فروشی مراجعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که طبقه بندي خاصی برای موزاییک ها وجود دارد به عنوان مثال:

درواقع جنس موزاییک و مصالح به کار برده شده برای تولید موزاییک ها و مقدار فشار قابل تحمل توسط موزاییک ها، می تواند تاثیر زیادی بر ابعاد موزاییک داشته باشد.

تعیین ابعاد موزاییک

مهمترین فاکتور برای تعیین ابعاد موزاییک ؟
بر حسب استاندارد های موجود ابعاد و ضخامت لایه رویی انواع موزاییک دیواری حداقل ۴ میلی متر و ابعاد و ضخامت لایه رویی انواع موزاییک زمین حداقل ۸ میلی متر است.

درهنگام اجرا باید به نکات زیر توجه داشته باشیم :

1- سطح زیر کار  باید به خوبی کوبیده و متراکم شود .

2-از ملات سیمان و ماسه به نسبت ترکیب 1 به 3 استفاده شود.

3- برای ریختن دوغاب باید بین کفپوش ها 5-3 میلیمتر  فاصله در نظر گرفته شود.

4- از پخش دوغاب بر روی کل سطح کفپوش جلوگیری شود زیرا در صورت خشک شدن سطح زیبای کار از بین میرود.

5- درصورت  بندکشی  باید بین کفپوش ها 5-3 سانتی متر فاصله در نظر گرفته شود و میتوان از سنگ – سیمان – چمن و … برای پرکردن این فاصله استفاده کرد .

نحوه اجرای کفپوش بتنی و موزائیک حیاط  :

کف پوش بتونی و موزائیک حیاطی محصولی  می باشد که از سیمان , ماسه , چسب بتن و سایر افزودنی های بتن در طرح و رنگ  و ابعاد متنوعی تولید میگردد . کفپوش بتنی را  میتوان به صورت خشکه چین  و ملات خیس  اجرا کرد .

کلام اخر

قیمت موزاییک و قیمت کفپوش بتنی در کیفیت و دوام محصول نهایی تاثیر مستقیم دارد ، هیچ ارزانی بی دلیل نیست ، بنابراین هنگام خرید محصولات بتنی ابتدا کیفیت را مد نظر قرار دهید . شما میتوانید جهت مشاوره خرید واستعلام قیمت با شماره: 09123471574 در ارتباط باشید.

سوالات متداول موزاییک های قابل استفاده در حیاط

موزاییک حیاطی طرح ستاره – کلاسیک و سکه ای موزاییک پرسی طرح قلوه ای – موج و آجری موزاییک سنگ مصنوعی( طرح لاشه ای – پروانه ساده و ترکیبی – خورشیدی و الستان ) کفپوش بتونی طرح پوست ماری کفپوش بتنی شیاردار نابینایان کفپوش بتنی طرح ضربدری یا خشتی
بر اساس قوانین سازمان استاندارد ابعاد موزاییک داخلی و خارجی بر حسب ضخامت آنها و تعیین می شود. به عنوان مثال اندازه موزاییک تك لايه در مقایسه با اندازه موزائيك دو لايه متفاوت اس
مهمترین فاکتور برای تعیین ابعاد موزاییک بر حسب استاندارد های موجود ابعاد و ضخامت لایه رویی انواع موزاییک دیواری حداقل ۴ میلی متر و ابعاد و ضخامت لایه رویی انواع موزاییک زمین حداقل ۸ میلی متر ا
کف پوش بتونی و موزائیک حیاطی محصولی می باشد که از سیمان , ماسه , چسب بتن و سایر افزودنی های بتن در طرح و رنگ و ابعاد متنوعی تولید میگردد . کفپوش بتنی را میتوان به صورت خشکه چین و ملات خیس اجرا کرد

جهت مشاوره و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *