اینجا هستید:

سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ

به اشتراک بگذارید:

سنگ تزیینی رودخانه در لنداسکیپ

طراحی حیاط و لنداسکیپ  با سنگ های تزیینی ، قلوه سنگ  و سنگ رودخانه ای با ادامه خشکسالی های کالیفرنیا در آمریکا دولت این کشور توسط سازمان های دولتی و محلی با دادن مشوق هایی اقدام به ترویج لند اسکیپ و محوطه سازی عاقلانه در مصرف آب و محصولاتی که به کاهش مصرف آب کمک میکنند مانند استفاده از سنگ تزیینی ، قلوه سنگ ، سنگ رودخانه ای ، شن رنگی و قطعات بتنی مانند کفپوش بتنی و واش بتن به عنوان جایگزینی برای محوطه سازی ها و لنداسکیپ هایی که مانند چمن مصرف آب زیادی داشتند نمود .

هیئت مدیره کنترل منابع آب این کشور اخیرا مالکین خانه ها را تشویق میکنند  تا چمن ها را به عنوان بخشی از طرح بزرگتری برای حفظ آب از طریق محدودیت های اجباری استفاده کنند. این بدان معنا نیست که شما مجبور به حذف چمن و فضای سبز در طراحی منظر اطراف منزل خود هستید بلکه مقدار زیادی از محصولات طبیعی موجود مانند قلوه سنگ ها ، سنگ رودخانه ها ، سنگ های رنگی ، قلوه سنگ های تزئینی ، کفپوش ها و واش بتن وجود دارند که مصرف آب محوطه حیاط شما  را در حین حفظ منظره ای جذاب کاهش می دهند.

دلایل عمده استقبال از سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ

علل مهمی که سبب می شود استقبال از سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ زیاد باشد به شرح زیر می باشد:

  • استقامت زیاد و ماندگاری بالا
  • عدم فرسایش و خوردگی
  • یک مدل نوین با ترکیب کلاسیک

جهت بکارگیری از این مدل سنگ ها در طراحی لنداسکیپ با ملاحظه به محل بایستی سایز و رنگ مناسب را انتخاب کرد. مدل سنگی که در پیاده رو بکار برده می شود با مدلی که در پرچین و باغ ویلا استفاده می شود متمایز است.

به عنوان مثال چنانچه در پی روش هایی جهت بالا بردن ارزش ملک خود می باشید بهترین راهکار استفاده از لنداسکیپ در بهترین نقطه می باشد. امکان دارد چشم انداز چمن زیاد برای شما جالب نباشد. منظره رودخانه یک راه حل جذاب، ساده، نوین و ارزان می باشد‌. این سنگ ها یکی از مواد و مصالح تزئینی می باشند که سایز، رنگ و شکل سنگ به هدف و ابتکار معمار وابسته است.

سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ

کاربرد سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ

بعضی از اشخاص تصور می کنند سنگ تزیینی و رودخانه ای از بستر رودخانه ها گردآوری می شود ولی این فرضیه اشتباه است. این مصالح از معادن کشور استخراج می شوند. موسسات و کارخانه های سازنده سنگ رودخانه ای و تزیینی این سنگ ها را از معدن ها به صورت لاشه سنگ های عظیم خریداری می کنند.

با بکارگیری فناوری توسعه یافته و ویژه، آن ها را خرد نموده و به قطعات کوچکی مبدل می سازند. در وهله بعدی مواد ویژه ای را به سنگ ها اضافه

می کنند و آن ها را به صورت کامل صاف و براق می کنند تا جذابیت ویژه ای به آن ببخشند.

طراحی و جذاب نمودن پیرامون درخت ها، باغچه ها، دیوار ها، پیاده رو ها و … در هر محلی بایستی مورد ملاحظه قرار گیرد. چرا که دو هدف اصلی نظیر زیبا سازی و حس امنیت و آسایش دارد. در طراحی لنداسکیپ لازم است متریالی بکار برده شود که مقاوم باشند. همچنین طراح  بتواند با مصالح مرغوب و با سطح کیفی عالی جذاب ترین چشم انداز ها را خلق نماید. سنگ تزئینی و رودخانه ای دو نوع از مصالح نوین می باشند که یک چشم انداز برجسته و چالش برانگیز را خلق می کنند. دامنه رنگی در این مدل سنگ ها بسیار گسترده و متنوع است.

سنگ تزیینی رودخانه در لنداسکیپ

از کاربردهای سنگ تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ عبارتند از:

  • جهت کفسازی، راه های عبوری در ویلا ها، پارک های شهری، پیاده روها مناسب است.
  • جهت پرچین ها، باغ های صخره ای تراس و… مناسب است.
  • محوطه سازی ساختمان ها و مکان های بازی مطلوب می باشد.
  •  در لنداسکیپ های متنوع روستایی و شهری کاربرد دارد.
  • از کاربردهای سنگ تزئینی و رودخانه ای در لنداسکیپ می توان به استخر، آلاچیق، ایجاد نیمکت های سنگی و… اشاره کرد.

در همه این منظره ها می توانید به صورت وسیع از این سبک سنگ ها در تلفیق یا عناصر دیگر نظیر چمن و… بهره ببرید.

تزیین باغ با قلوه سنگ

یکی از مناسبترین مواد و متریال همیشه دردسترس برای شما، جهت تزیین باغچه با سنگ رودخانه استفاده از قلوه سنگ است سنگ دانه بندی ،سنگ رودخانه در فضاهای مختلف باغچه و باغ شما، زیبایی خاصی در محوطه سازی خواهد داشت. تخته سنگ ها، سنگ ها و سنگریزه ها کالاهایی در دسترس و ساده برای تزیین باغچه هستند. فقط مناظر بیابانی نیستند که پر از سنگ هستند. اگر به دنبال روشی برای تزیین باغ با قلوه سنگ میگردید و یا میخواهید باغچه خود را سنگفرش کنید، میتوانید از تخته سنگ ها، سنگ ها و سنگریزه ها کمک بگیرید.

چند محصول برای استفاده در لنداسکیپ 

ذیلا چند نمونه از کاربرد های واش بتن ، کفپوش بتنی ، سنگ رودخانه ای ، قلوه سنگ ، سنگ رنگی ، شن رنگی ، سنگ دانه بندی و سنگ تزئینی در لنداسکیپ ، محوطه سازی ، روف گاردن ، استخر ، آبنما ، شومینه ، برکه ، حوض ، آتشکده ، آلاچیق ،تراس ، باغ ، ویلا ، باغ تالار نشان داده خواهد شد . استفاده از قلوه سنگ ، سنگ رنگی به عنوان سنگ تزیینی  تثبیت شده  و واش بتن به عنوان پیاده رو در باغ و باغ تالارها ، جایگزین چمن و …. .

واش بتن نوعی بتن است که در ساختار آن از سنگ دانه بندی استفاده  شده است  و در مراحل تولید یک طرف آن با آب شسته شده و سنگ های دانه بندی رنگی نمایان گردیده اند و در ابعاد مختلف تولید میگردند .

سنگ تزیینی رودخانه در لنداسکیپ

حفاظت محیط زیست با بکارگیری سنگ های تزیینی و رودخانه ای در لنداسکیپ

تاثیر سنگ تزیینی و رودخانه ای در حفظ محیط زیست چیست؟ همان گونه که می دانید کاربرد های سنگ رودخانه ای
جهت زیباسازی و زینت بخشی پیرامون آپارتمان و مجتمع ها اکثر از گل و گیاه و چمن بهره می گیرند. در این حالت مصرف آب هم افزایش می یابد. در حال حاضر در کشور های بسیاری جهت صرفه جویی در مصرف آب و حتی زیبا تر شدن محوطه از این سنگ ها و رنگ های متنوع آن بهره می برند. اغلب می توان هم از این سنگ های تزئینی هم از چمن جهت زینت بخشی محوطه استفاده کرد. در این صورت چشم انداز زیبایی هم به فضای پیرامون بخشیده اید.

سخن آخر

کف سازی با قلوه سنگ رودخانه ای در حال حاضر خیلی مرسوم شده است. این نوع طراحی یکی از عمده ترین گرایشات معماری به حساب می آید.  بعضی از سنگ های رودخانه ای به شکل رنگی وجود دارند که مصارف تزئینی دارند. دلایل عمده بکارگیری از این سنگ ها در لنداسکیپ استقامت زیاد و ماندگاری بالا، عدم فرسایش و ‌… می باشد. از کاربرد این سنگ ها در لنداسکیپ شامل کف سازی، مسیر عبور ویلا ها، پارک های شهری، برای پرچین، روف گاردن مجتمع ها، استخر، آلاچیق، ساخت نیمکت های سنگی و… می باشد.

استفاده از قلوه سنگ و  کفپوش بتنی واش بتن در طراحی معماری منظر میتواند جایگزین مناسبی برای چمن و سایر گیاهان باشد و مصرف آب را بشدت کاهش میدهد و سایر هزینه های نگهداری را به نزدیک صفر میرساند . شما می توانید قیمت سنگ رودخانه را  جهت اجرای محوطه سازی از طریق شماره:09123471574  استعلام بگرید وخرید خود را انجام دهید.

جهت مشاوره و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *