اینجا هستید:

لنداسکیپ چیست؟

به اشتراک بگذارید:

لنداسکیپ چیست؟و نکات قابل توجه آن

 لنداسکیپ چیست ؟

با صنعتی شدن جوامع و افزایش شهرنشینی و به دنبال آن رشد آپارتمان نشینی و آلودگی هوا محوطه سازی و فضای سبز اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

لنداسکیپ چیست؟

لند اسکیپ یا منظر به نحوه ادغام ویژگی های طبیعی زمین با عناصر مصنوعی برای خلق جذابیت بصری و زیبایی شناختی گفته میشود.

برای لنداسکیپ از عناصر طبیعی مانند کوه ها ،چشمه ها ،رودها،سنگ ها،انواع پوشش گیاهی الهام گرفته میشود و از اجزای مختلف این عناصر برای ایجاد هماهنگی با سازه های انسان به کار برده میشود.

لنداسکیپ شاخه ای نو ظهور در معماری می باشد،طراحان و معماران ساختمانی در لنداسکیپ به طراحی فضای بیرونی ساختمان و یا منظره پارک ها و فضای شهری می پردازند. از دیدگاه متخصصان این زمینه، محوطه سازی برای ارتباط  بیشتر انسان با طبیعت و ساخت فضایی آرامش بخش تاثیر بسزایی دارد.

در طراحی فضای خارجی مناطق مسکونی از المان های مختلفی مانند انواع پوشش گیاهی، درختان، گلها، چمن و قلوه سنگ  استفاده می شود.

لنداسکیپ چیست؟

نکات مهم در لنداسکیپ

برای ایجاد لنداسکیپ در مناطق مختلف باید به نکات مهمی مانند نوع آب و هوا ،جنس خاک، آب های زیر زمینی ، میزان رطوبت ، نوع پوشش گیاهی منطقه و… توجه نمود.

لنداسکیپ متناسب باعث ایجاد هماهنگی بین سازه های دست بشر و طبیعت و ارکان طبیعی همچون آب، خاک، سنگ و گیاهان می شود.

در لنداسکیپ می توانیم از استخر و آبنما برای ایجاد جلوه ای از آبشارها، رودها و برکه ها در محل زندگی خود استفاده کنیم.

یکی از ابزارهای طراحی لند اسکیپ در سبک های معماری جدید استفاده از سنگ رودخانه ای می باشد.

با در نظر گرفتن بحران کم آبی در کشور و کاهش میانگین بارش سالانه در سال های اخیر، استفاده از پوشش های گیاهی همچون چمن که آب زیادی مصرف میکند و همچنین نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد ایده مناسبی به خصوص در ایران نمی باشد.

در عوض قلوه سنگ های رودخانه ای بدون نیاز به آبیاری و محافظت، ترکیب مناسبی با دیگر مصالح ساختمانی در  به وجود می آورد.

از مزایای  سنگ رودخانه می توانیم به مقرون به صرفه بودن آن ها، مقاومت بسیار بالا در هر نوع اقلیم آب و هوایی و رطوبت هوا، طول عمر بالا، زیبایی طبیعی، هماهنگی مناسب با دیگر اجزای تشکیل دهنده لنداسکیپ اشاره کرد.

آبنما  مشروط به میزان فضای  در دسترس انتخاب زیبایی برای ساخت محوطه بسیار زیبا با نمایی از برکه ها و آبشار های طبیعی می باشد.

آبنماهای سنگی با بکار گیری قلوه سنگ رودخانه ای در لنداسکیپینگ هتل ها، باغ ها، رستوران ها و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه بیشتر افراد در ساخت  ویلاها و باغ ها جهت لنداسکیپ از استخر استفاده میکنند تا از فضای خارجی خانه استفاده ی بهینه ببرند که از قلوه سنگ رودخانه ای برای زیباسازی و تزئین استخر استفاده می شود.

سنگ رودخانه ای مکمل بسیار مناسبی در کنار انواع پوشش گیاهی و همچنین دردور چینی درختان و باغچه ها می باشد.

در ساختمان هایی که امکان طراحی فضای خارجی  وجود ندارد از فضای بام ساختمان ها میتوانیم برای ایجاد فضای آرامش بخش و بهره برداری مناسب از فضا و معماران به طراحی روف گاردن یا همان بام سبز روی آورده اند.

در مناطق با اقلیم خشک قلوه سنگ ها در زری اسکیپ و منظرسازی خشک  کاربرد زیادی دارند که با توجه به شرایط کنونی و اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و حفظ رطوبت خاک  پیشنهاد بسیاری از دوستداران طبیعت برای محافظت از منابع آبی کشور میباشد.

برای یادآوری خانه های قدیمی با حیاط های بزرگ و باغچه هاو حوض های قدیمی می توانیم به طراحی لنداسکیپ متناسب با ویژگی های محیطی محل زندگی خود بپردازیم و جلوه ای از طبیعت را با استفاده از اجزای طبیعت خلق کنیم. گروه مهندسی پروفسور با کادری مجرب وحرفه ای می تواند شمارا در این موضوع کمک کند، کافیست با شماره: ۰۹۱۲۳۴۷۱۵۷۴ تماس بگیرید.

 

جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید!

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما