اینجا هستید:

سنگ مصنوعی چیست؟

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

سنگ مصنوعی چیست؟

سمنت پلاست را می توان نوعی سنگ مصنوعی به شمار آورد . روش تولید آن مشابه روش تولید موزاییک های معمولی ویبره میباشد  ولی به دلیل استفاده از

افزودنیهای شیمیایی و فوق روان کننده های بتن و نیز برخی از  مواد اولیه متفاوت و همچنین تنوع کاربرد این نوع موزاییک در دیوار پوش ها و نماهای داخلی و خارجی میتوان این نوع موزاییک ، یعنی موزاییک سمنت پلاست را سنگ مصنوعی نیز نامید .

سنگ های مصنوعی ( سمنت پلاست ) با رنگ های متنوع و متعدد و زیبا و همچنین طرح ورنگ های مشابه سنگهای طبیعی (مرمریت ، گرانیت ) قابل تولید و عرضه میباشد .

سنگ مصنوعی چیست؟

دستورالعمل نصب سریع و آسان تولیدات پروفسور موزاییک

سنگ های سمنت پلاست  بسیار ساده نصب می شوند حتی افراد نا آزموده و بی تجربه هم میتوانند خودشان  این کار را انجام دهند.

تنها سه نفر میتوانند بیش از 50 مترمربع ازسنگ های مصنوعی را در هر روز نصب کنند.

سنگ مصنوعی چیست؟

مراحل نصب سنگهای مصنوعی (سمنت پلاست) :

1) اندازه گیری پروژه:
مساحت سنگ: طول و ارتفاع ناحیه موردنظر را در هم ضرب کنید.
تمام فضاهای باز مثل پنجره ها و دربها را از این مقدار کسر کنید.
مقدار سنگهای گوشه ای را از این مقدار کم کنید.
متراژ سنگهای گوشه ای:
ارتفاع دیوار یا ناحیه موردنظر را اندازه بگیرید.

2) الگوی دلخواه:

طراحی الگوی موردنظر سنگها توسط چینش سنگهای نصب نشده در کنار هم قبل از شروع پروژه بسیار مفید خواهد بود،  به این صورت به یک طرح متعادل از شکل ها اندازه ها و رنگ های گوناگون سنگ خواهید رسید.   همچنین برای دستیابی به ترکیبی بهتر و ظاهری طبیعی تر قطعات سنگ را از جعبه های مختلف انتخاب کنید.

خواندن  LED واش بتن چراغدار

3) سطح:

می توانید سنگ های ما را مستقیماً روی سطح هر دیوار آجری تمیز ( آب بندی نشده ، بدون رنگ و زیرسازی نشده )، بلوک های بتنی و یا هر سطح بنایی نصب نمایند.

4)  آماده کردن زیرسازی سطوح:
نصب روی بتن ، سطح بنایی گچ و دیگر سطوح بنایی.
درصورتیکه تمام سطوح عاری از رنگ ، مواد ضد آب یا پوشش گچی باشد، نیازی به استفاده از مش فلزی نیست. در صورت لزوم سطح را با فشار بشویید و آنرا با یک برس سیمی خط بیاندازید.

سنگ های گوشه ای:

در ابتدا سنگ های گوشه ای را نصب کنید. گوشه ها دارای یک لبه کوچک هستند. گوشه ها را یکی در میان بزرگ و کوچک نصب کنید تا هر لبه زیر لبه مخالف خودش در سنگ بالایی باشد. با استفاده از یک ماله بنایی پشت سنگ را با یک لایه نازک 1/25 سانتیمتری از ملات بپوشانید. سنگ را محکم در جای خود بفشارید و با جابجایی آرام دست خود، اتصال حاصل را محکم تر کنید. ملات پشت سنگ می بایست
کاملاً فشرده شود. بصورتیکه از اطراف سنگ نصب شده بیرون بزند و دور آن را بگیرد.

5) بکار بردن ملات:

سنگها را از پایین به بالای دیوار نصب کنید. از یک ماله بنایی برای پوشاندن زیر سنگها با یک لایه نازک 1/25 سانتیمتری از ملات استفاده کنید. همیشه هنگامی که سنگ را در جای خود می فشارید تکانهای آرامی به دست خود بدهید تا سنگ با جابجایی های کوچک به طرفین در جای خود محکم تر شود. با استفاده از ماله، ملات لازم را پاک کنید. اگر تصادفاً ملات روی سطح سنگ ریخت آنرا با آب پاک نکنید
چون باعث لکه دار شدن سنگ می شود. در عوض اجازه دهید تا ملات کاملاً خشک شود و سپس آنرا با یک ماهوت پاک کن تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که به طور میانگین 5 درصد از سنگها در برش و شکل دادن به ضایعات تبدیل خواهند شد.

خواندن  طراحی حیاط ایرانی

6 ) تنظیم اندازه و شکل سنگ ها:

بندکشی:

بعد از نصب سنگها، اتصالات و فضای بین سنگها را بوسیله کیسه بندکشی پر از ملات کنید. پرداخت ملات کشی همیشه بخش پر کار نصب سنگ است. پس از حدود 30 تا 60 دقیقه و هنگامی که ملات خشک شد، لکه های ملات با استفاده از یک ماهوت پاک کن یا برس خشک و سفت از بین خواهد رفت. هنگام ایجاد یک بندکشی تورفته سنتی، از یک چوب یا ابزار دیگر استفاده کنید هنگامی که بندکشی نمدار است از برس استفاده نکنید چون این کار باعث لکه دار شدن همیشگی سنگ ها می شود.

7) قطع کردن زائده ها:

ممکن است بعضی از سنگ ها برای حفظ وضعیت یکسان اتصال ها یا جلوگیری صحیح هنگام نصب به برش یا تغییر شکل نیاز داشته باشند. دقیق ترین برشها بوسیله تیغه الماسه اره های گرد بر یا فرز حاصل می شود. و نمای پرداخت شده قوی تری را ایجاد می کنند.
میتوان مانند کاشیکاری ازیک تیشه یا گازانبر با دهانه بزرگ نیز استفاده کرد.

8) تمیز کردن سنگها:
با گذشت زمان سنگ ها ممکن است کثیف شوند. این کثیفی ممکن است بوسیله محلول غلیظ صابون یا شوینده ها در آب و برس زبر پاک شوند. از برس سیمی استفاده نکنید چون به سطح سنگ آسیب می رساند همچنین سطوح سنگ را به وسیله اسید یا محصولاتی با پایه اسید تمیز نکنید. شستشو با فشار هم از طرف ما توصیه نمی شود.

خواندن  شن رنگی

سنگ مصنوعی چیست؟

ملات سنگ مصنوعی

موادی که برای ساخت سنگ های مصنوعی به کار می روند طوری انتخاب می شوند که برای کار های داخلی و خارجی ساختمان منا سب باشد . تکنولوژی ترکیبی ویبره پرس و مرمر با استفاده از واش بتن وکمی آب نیز حدود 60درصد خواص سنگ طبیعی را دارا می باشد.

نکته مهم : سنگ  مصنوعی ,از رزین  ,سیمان ,ماسه و سایر افزودنی ها تولید میگردد .

در محصولات سمنت پلاست (سنگ مصنوعی )به دلیل استفاده از رزین جذب آب محصول بسیار کاهش پیدا میکند وبا توجه ضخامت پایین آن در هنگام نصب باید به نکات زیر توجه کنیم :

1- سطح زیر کار به خوبی متراکم وکوبیده شود .

2- سنگ مصنوعی را با استفاده از ملات خیس (ماسه – سیمان ) به همراه چسب بتن  میتوان نصب کرد .

3- میتوان از چسب کاشی برای نصب استفاده کرد.

 

جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید!

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما