اینجا هستید:

انواع کیفی قلوه سنگ سفید

انواع کیفی قلوه سنگ سفید

انواع کیفی قلوه سنگ سفید

قلوه سنگ سفید پروفسور به عنوان اولین تولید کننده سنگ رودخانه ای سفید و سنگ قلوه تزیینی سفید در کشور میباشد ، که از ابتدا سعی نموده است از با کیفیت ترین معادن کشور نسبت به تامین سنگ لاشه خود اقدام نماید .

محوطه سازی فضای سبز با سنگ رودخانه
محوطه سازی فضای سبز با سنگ رودخانه

در سال های ابتدایی که پروفسور اقدام به فرآوری قلوه سنگ های سفید تزئینی نمود ، صنعت ساختمان کشور و معماران اطلاع زیادی از کاربرد های این سنگ ها در طراحی های معماری مدرن و لنداسکیپ نداشتند به گونه ایی که یک روز درهفته خط فرآوری سنگ رودخانه ایی کار میکرد و شش روز در هفته در نمایشگاه ها ، ارگان ها ، سمینارها و سازمان های مختلف اقدام به بازاریابی و اطلاع رسانی در خصوص مزایای استفاده از این سنگ ها مینمودیم .

نمایشگاه بین المللی تهران 1389

رفته رفته با گسترش بازار و آشنایی روزافزون معماران ، طراحان و سازندگان از مزایای این سنگها شاهد رشد قارچ گونه کارگاه های تولید سنگ رودخانه ایی بودیم که البته فقط سنگ ها را شکل میدادند و گردگوشه مینمودند ، در حالی که پروفسور علاوه بر شیپینگ محصول با دستگاه مخصوص نسبت به شاینینگ و پولیش سنگ ها اقدام مینماید .

نمایشگاه شهرداریها – تهران 1388

عکس حضور پروفسور در برخی نمایشگاه ها برای این ادعا که اولین بوده ایم در ذیل آمده است .

نمایشگاه شهر ایده آل 1392
نمایشگاه شهر ایده آل کیش در سال 1392

با توجه به اینکه پروفسور برند ثبت شده مهندس امین افشار در اداره ثبت شرکتها در طبقه مصالح ساختمانی است

و نمیشود از آن تقلب و کپی نمود ، عده ایی با سو استفاده از همنامی با مهندس افشار اقدام به راه اندازی سایت هایی با نام افشار کمپانی و …  نموده اند و ادعا میکنند که اولین و قدیمی ترین تولید کننده این سنگ ها میباشند که هیچ شاهدی بر این مدعای خود ندارند و از کمبود اطلاعات مشتریان سو استفاده مینمایند .

نمایشگاه فضای سبز شهرداری تهران
نمایشگاه گل و گیاه تهران

برای ساخت قلوه سنگ سفید از دو نوع سنگ میتوان استفاده نمود :

1- سنگ سفید چینی معادن ازنا ، الگودرز و درود

2- سنگ سفید چینی  معادن نیریز شیراز

3-سنگ جوشقان میمه و…

با توجه به در صد جذب آب و کیفیت رنگ و ناخالصی های سنگ ، برترین کیفیت برای سنگ های سفید چینی ازنا ، الیگودرز و درود میباشد که باز هم معادن مختلف در منطقه فوق الذکر وجود دارند که پروفسور استون همیشه سعی نموده که سنگ خود را از بهترین معادن منطقه که درجه خلوص بالاتری نسبت به سایر معادن دارند انتخاب نماید که سبب میشود سنگ های قلوه رودخانه ایی فرآوری شده پروفسور سفید تر و  بدون تغییر رنگ و دوام بیشتری نسبت به سایر سنگ های موجود در بازار باشند  .

حضور پروفسور در شهر ایده آل کیش 1392

سنگ های سفید چینی نیریز شیراز دارای رگه های کبود و دولومیت بیشتری نسبت به سنگ های سفید چینی ازنا هستند و همین امر از کیفیت شیپینگ و شاینینگ این سنگ ها کاسته ولی قیمت پایین تر سنگ در معادن نیریز نسبت به معادن لرستان سبب شده تولید کنندگان بیشتری نسبت به استفاده از این سنگ ها برای تولید قلوه سنگ سفید به جای سنگ سفید چینی لرستان استفاده نمایند .

قلوه سنگ سفید در نمایشگاه شهری

سنگ های جوشقان کمترین کیفیت را در میان سنگ های سفید برای فرآوری و تولید سنگ قلوه ای سفید را دارند چرا که رنگشان به کرمی و شیری میزند ، جذب آب بالاتر و مقاومت آب و هوایی کمتری نسبت به سنگ های سفید چینی دارند .

از اینرو توصیه میشود به هیچ عنوان از سنگ های رودخانه ای سفید جوشقان برای طراحی محوطه سازی ، گابیون و لنداسکیپ استفاده نکنید .

مهندس امین افشار

 

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *