اینجا هستید:

باغ ایرانی

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

معماری منظر و حیاط

اولین قدم برای حیاط یک فضای سبزی زیبا؛ وکاربردی اجرا و طراحی اصولی، فضای سبز است. محوطه سازی در زندگی امروزه همانطور که طراحی و دکوراسیون داخلی اهمیت دارد، به همان اندازه نیز طراحی محوطه و لنداسکیپ مورد توجه قرار می گیرد.

فضای سبز چیست؟

یکی از ارکان های اصلی برای طراحی فضای سبز و جانمایی و آرایش گل و گیاهان و المان هایی مثل سنگ رودخانه در موقعیت مناسب و مطلوب خود به بهترین شکل ممکن می باشد که باید قبل از اجرا در طراحی لنداسکیپ به چیدمان و طراحی گیاهان در حیاط توجه شود .

سبک های بروز در طراحی لنداسکیپ :

برای انتخاب مناسب و طراحی فضای سبز حیاط منزل یا باغ ، یک سبک خاص را مدنظر داشته باشید. محوطه سازی می تواند به سبک های مختلفی طراحی و اجرا کرد که عبارتند از :

  • سبک کلاسیک
  • سبک مدرن
  • سبک طبیعت گرایانه

محوطه سازی منظر و حیاط

حیاطی چهار گوش با یک حوض آبی و چند باغچه که منطبق با شرایط مختلف جغرافیایی و محلی مانند آب و هوا و همچنین شرایط فرهنگی شکل های مختلفی داشت.

در قلب بنا همراه با ایوان در دور آن ، یکی از ویژگی هایی بود که در معماری منظر و  لند اسکیپ خانه های ایرانی به چشم میخورد و حیاط قلب و مرکز ساختمان و همچنین حیاط ،  محلی برای برگزاری مراسم مختلف نظیر  عروسی  ، مراسم مذهبی و نیز تجمع اقوام بود.

خواندن  سایر محصولات بتنی

معماری منظر و حیاط

حیاط در معماری منظر  به صحن خانه و زمین محصور جلوی ساختمان گفته میشود و معمولا محوطه سازی و لند اسکیپ کار میشود که در گذشته گل کاری و درختکاری میشد و در فرهنگ دهخدا حیاط به معنی محوطه و سرای خانه آمده است .

کاربردحیاط در منازل

کاربرد حیاط در خانه های ایرانی بسیار متفاوت میباشد  و میتوان به موارد ذیل به صورت خلاصه اشاره نمود :

حیاط، به عنوان فضایی امن و آرام جهت آسایش بیشتر خانواده میباشد و همچنین از حیاط، به عنوان یک هواکش مصنوعی جهت عبور جریان هوا و نیز وحدت دهنده چند عنصر خانه و ارتباط دهنده چند فضا استفاده میشود .

معماری منظر و حیاط

کفپوش حیاط

معمولا اولین جزء  لند اسکیپ و محوطه سازی حیاط استفاده از کفپوش مناسب جهت کفسازی حیاط و محوطه خانه ها میباشد که در دوره ای استفاده از سنگ و یا آجر استفاده میگردید و لی اکنون از موزاییک حیاطی قدیمی  و کفپوش بتنی و یا واش بتن برای موزاییک حیاط استفاده میشد.

افزون بر موزاییک حیاط از اجزا دیگر حیاط میتوان به وجود باغچه در حیاط اشاره نمود ، در قدیم به وسیله چینش عمودی آجرها باغچه را محصور مینمودند ولی اکنون میتوان از جدول دور باغچه ای و جدول بتنی برای محصور نمودن باغچه ها استفاده نمود .

معماری منظر و حیاط

استفاده از حوض ، استخر و آبنما حیاط

علاوه بر باغچه و موزاییک حیاط  حوض ، برکه ، استخر و آبنما از دیگر اجزای معماری منظر و لند اسکیپ حیاط میباشد که برای زیباتر شدن آن میتوان آن را با سنگ قلوه ساخت و یا از سنگ رودخانه ای در درون آنها استفاده نمود . اگرقصد اجرای محوطه سازی در حیاط خود رادارید پروفسور می تواند شمارا دراین کار یاری کند وصفر تاصد لند اسکیپ  را اجراکند. کافیست با شماره: ۰۹۱۲۳۴۷۱۵۷۴ تماس بگیرید.

خواندن  فریب قیمت پایین و فروشندگان غیر رسمی را نخورید!

جهت ثبت سفارش با ما تماس بگیرید!

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما