اینجا هستید:

موزاییک پرسی

به اشتراک بگذارید:

موزاییک پرسی

موزاییک پرسی از کاربردی ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید. معمولا در رنگ ها و مدل های متنوعی در بازار یافت می شود. این کفپوش ها نخستین موزاییک های قابل استفاده در حیاط می باشند که به موزاییک حیاط هم مشهور می باشند. چرا که در حیاط خانه ها کارایی بسیاری دارند. این محصولات بتنی اکثرا در کشور های ایتالیا و آلمان بکار برده می شوند و سال هاست که در ایران نیز ساخته و بکار برده شده اند.

موزاییک پرسی

به علت قیمت مناسب و استقامت خوبی که در اقسام این موزاییک مشاهده می شود، انتخاب و استفاده این گونه محصول بتنی در قیاس با سایر محصولات بیشتر است.

موزاییک پرسی جیست؟

موزاییک پرسی از سالیان  بسیار دور در ایران تولید میشود . موزاییک پرسی از دولایه تشکیل میشود که  لایه رویین موزاییک معمولا متشکل است از سنگ دانه بندی رنگی و سیمان ( معمولا سیمان سفید ) و لایه زیرین از شن ماسه و سیمان تولید میگردد .

<موزاییک پرسی پس از تولید توسط دستگاه ساب زده میشود تا زیبایی های سنگ های آن نمایان شود .>

موزاییک پرسی به علت داشتن خلل و فرج ,  جذب آب بالاتری به نسبت موزاییک های بتنی تک لایه دارد از این رو استفاده این محصول در مکان سردسیر توصیه نمیگردد .

موزاییک پرسی معمولا از سیمان، پودر سنگ، رنگ های معدنی، ماسه، آب و سنگدانه به وسیله نیروی پرسی، فشرده و انباشته می شوند و به موزاییک مستحکم و مقاوم تبدیل می شوند. قطر این نوع کفپوش ها ۲.۵ می باشد. این محصول بتنی در سایز های ۳۰×۳۰ و ۴۰×۴۰ در مدل های متنوعی ساخته می شود. این کفپوش با نیروی ۱۶۰bar فشرده و منسجم می شوند.

موزاییک پرسی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

سوالی که امکان دارد برای هر کسی پیش آید این است که کاربرد موزاییک پرسی در چه مکان هایی است؟ این کفپوش کاربرد های زیادی دارد. این محصول به منزله کفپوش در نواحی عمومی و محیط های داخلی و خارجی آپارتمان ها بکار برده می شوند که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

 • این محصول برای مکان های روباز و پیاده رو و نواحی شلوغ انتخاب مناسبی است.
 • پارک ها
 • حیاط منزل
 • کف ساختمان (اتاق، راهرو و…)
 • باغ بام
 • پشت بام
 • پارکینگ ها
 •  انبار ها
 • سالن تالار ها، سالن اجتماعات، مدارس، دانشگاه ها و… از دیگر کاربرد موزاییک پرسی می باشد.

موزاییک پرسی

 معرفی انواع موزاییک پرسی

موزاییک پرسی دارای انواع متنوعی به شرح زیر می باشد:

موزاییک ساب خورده

این نوع کفپوش همواره جهت پیاده سازی در زیر پارکت و پشت بام مطلوب است. مقدار استقامت و پایداری این نوع محصول بتنی به دلیل تحولات متنوع دمایی خیلی زیاد است. همچنین جهت کف سازی یک گزینه کاملا ایده آل است. خصوصیات منحصر به فرد این محصول سبب شده کارایی های بسیاری داشته باشد.

موزاییک طرح آجری

از انواع موزاییک پرسی می توان به طرح آجری اشاره نمود. این محصول همواره به شکل دو رنگ قرمز و طوسی ساخته می شود. از عمده ترین مزایای این نوع کفپوش می توان به پایداری و استقامت بالای آن اشاره نمود.

موزاییک گرانیتی پرسی

همواره این کفپوش ها را در ۱۰ مرحله ایجاد می کنند بخش رویه این محصول بتنی معمولا همگن می باشد و بدون ابعاد و سایز خاص ساخته می شود. بکارگیری این گونه موزاییک پرسی معمولا برای مسیر های شلوغ پر کاربرد است.

موزاییک طرح موج

این موزاییک ها همانطور که از نامشان مشخص است شامل طرح موج می باشند و در دو رنگ قرمز و طوسی ساخته می شوند. استقامت دمایی این کفپوش ها در مقابل حرارت و برودت خیلی زیاد است. حداکثر ۱۰۰۰ کیلو گرم استقامت فشاری را متحمل می شود.

موزاییک طرح قلوه ای

از دیگر انواع موزاییک پرسی می توان به طرح قلوه ای اشاره نمود. این محصول مقدار فشاری معادل با ۱۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع را به خوبی تحمل می کند. همچنین تقریبا ۲٪ جذب آب دارد. این محصول در مقابل یخ زدگی تا ۵۰ درجه سانتی گراد هم از خود استقامت نشان می دهد و شامل رنگ ها و طرح های مختلفی است.

موزاییک طرح پلنگی

موزاییک طرح پلنگی همواره از سنگ معدنی و سیمان خاکستری ساخته می شود و به مدل سنگ پشتی هم مشهور است. بکارگیری این موزاییک در نواحی کمتر از ۲٪ آب بیشتر است و وزن و نرخ پایین تری دارد.

از دیگر  موزاییک  های تولیدی پروفسور

موزاییک پرسی ساب خورده  ساده 40*40

* موزاییک پرسی ساب خورده 30*30 ( مخصوص زیر پارکت و  پشت بام )

* موزاییک پرسی طرح موج 40*40

* موزاییک پرسی طرح پلنگی 40*40

* موزاییک پرسی طرح آجری 40*40

* و …

تفاوت موزاییک پرسی و پلیمری

خیلی از کاربران در زمان خرید موزاییک پرسی و موزاییک پلیمری دستخوش شک و دودلی می شوند و نمی دانند کدام یک از این موزاییک ها مناسب تر هستند. در این مبحث به مقایسه این دو می پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. موزاییک پلیمری در قیاس با پرسی شامل گوناگونی در مدل و رنگ بیشتری است. پلیمری در قیاس با پرسی فشرده تر است و این سبب می شود تا از کفپوش پلیمری در قیاس با پرسی در نواحی سردسیر بیشتر استفاده شود. مسئله فشردگی در محصولات پلیمری سبب می شود تا در مقابل ضربه و فرسودگی استقامت بالایی داشته باشد. در ساخت موزاییک پلیمری به جهت سطح کیفی مناسب تر، حساسیت بالاتری نسبت به ساخت مدل پرسی در نظر گرفته می شود.

موزاییک پرسی

موزاییک پرسی جدید

از جدیدترین موزاییک پرسی می توان به موزاییک شیاردار اشاره نمود. در این نوع کفپوش که به شکل دو لایه ساخته می شود، فشردگی به وسیله ابزار آلات پرس با نیروی زیاد انجام می گیرد که از دو بخش زیرین و رویین تشکیل می شود. بخش رویین از سنگدانه های ریز یا درشت، سیمان و مکمل های افزودنی ساخته می شود و بخش زیرین معمولا همان بتن پایه می باشد.

به علت فشردگی زیاد که به وسیله ابزار آلات پرس در فرایند ساخت محصول وارد می شود شامل استقامت و پایداری زیاد و استقامت در مقابل یخ زدگی و ساییدگی طبیعی و عوامل محیطی می باشد. این کفپوش بتنی برای فضا های رو باز، پیاده رو و نواحی شلوغ پرکاربرد است. در ضمن این کفپوش با توجه به تقاضای کاربران امکان نانو شدن را نیز دارد.

اجرای این کفپوش زیبا جذابیت ویژه ای به محوطه سازی خانه داده و محوطه کف حیاط مستحکم و به صورت کامل یکنواختی را ایجاد می کند. این گونه از موزاییک پرسی به شیوه پرسی به صورت کامل به کف چسبیده و با گذشت زمان چسبندگی خود را از دست نداده و شل نمی شود‌. ساخت و ارائه این گونه محصولات بتنی به وسیله نوین ترین ابزار آلات خودکار و بهترین فناوری روز دنیا انجام گرفته است.

موزاییک پرسی

قیمت موزاییک پرسی

به علت مواد اولیه، مصالح و شیوه ساخت سنتی، قیمت موزاییک پرسی در قیاس با سایر کفپوش ها کمتر است. مبلغ نهایی که کاربران در ازای هر متر مربع موزاییک پرداخت می کنند به چندین مورد بستگی دارد که به شرح زیر می باشد:

 • نخستین و عمده ترین مورد تاثیر گذار بر قیمت این محصول ابعاد و سایز این کفپوش می باشد.
 • دومین مورد جنس مواد بکار برده شده در ساخت این نوع موزاییک است. مسلما هر چه این مواد با کیفیت تر باشند کارکرد و کارایی محصول هم بهتر می شود و قیمت آن هم به تبع بیشتر می شود. مواد مرغوب و با کیفیت در تولید موزاییک پرسی سبب می شود که استقامت در مقابل حرارت و برودت بالا برود.
 • آخرین عامل موثر در قیمت موزاییک پرسی، زیر سازی اصولی کفپوش می باشد. به هر میزان زیر سازی این محصول اصولی و درست انجام گرفته باشد دوام آن نیز بیشتر خواهد بود.

جهت مشاوره و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *