اینجا هستید:

بهترین مکان هابرای محوطه سازی

به اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

بهترین مکان هابرای محوطه سازی

محوطه سازی یکی از کار هایی می باشد که می تواند ارزش ملک را به صورت قابل توجهی بالا ببرد. طراحی مناسب محوطه باعث می شود که از فضای باز و فضای بسته ساختمان بیشترین استفاده را ببریم. این طراحی می تواند رنگ و لعابی دوباره به ساختمان بخشیده و به مراتب آن را کاربردی تر کند. محوطه سازی توسط معماران و طراحان دکوراسیون انجام می شود. البته خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید اما ممکن است نتوانید به خوبی طراحان از پس آن بر بیایید. ساختن محوطه را می توان برای هر مکان بازی انجام داد و از این بابت هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. در ادامه می خواهیم به انواع مکان ها و چگونگی محوطه سازی آن ها بپردازیم.

بهترین مکان هابرای محوطه سازی

محوطه سازی را می توانیم در چه مکان هایی اجرایی کنیم؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم، می توان طراحی محوطه سازی را برای فضاهای باز و بسته ساختمان به طور کامل انجام داد. مهم نیست فضای ساختمان در پشت بام باشد، یا در بالکن و حیاط. می توان از این فضاها نهایت استفاده را کرد و از آن ها لذت برد. محوطه سازی بیشتر در قسمت های حیاط خلوت، بالکن، پشت بام و حیاط انجام می شود. در حالت عادی ممکن است که این فضا ها جز فضاهای مرده به حساب بیایند و هیچ گونه کاربرد خاصی نداشته باشند. اما با یک طراحی زیبا و کارآمد، می توان به اهمیت وجود این فضا ها پی برد. در ادامه می خواهیم به ساختن محوطه در فضاها و مکان های متفاوت بپردازیم.

خواندن  پروژه باغ ژاپنی نمایشگاه بین المللی تهران

طراحی در لابی هتل ها و برج های مسکونی

لابی مانند قلب یک ساختمان عمل می کند. فرقی نمی کند ساختمان مربوطه هتل باشد یا یک برج مسکونی. طراحی و محوطه سازی در هتل ها و برج های مسکونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. هنگام ورود به یک ساختمان اولین مکانی که به آن وارد می شوید لابی آن است. در نتیجه نحوه محوطه سازی و طراحی لابی ساختمان می تواند نماینده و معرف ساختمان باشد.

طراحی لابی ها توسط معماران و طراحان حرفه ای صورت می گیرد. امروزه محوطه سازی بیشتر در قسمت روف گاردن هتل ها دیده می شود. زیرا روف گاردن مکانی برای استراحت کردن و آرامش یافتن افراد می باشد. بهره گیری از مبلمان شهری در روف گاردن ها بسیار به چشم می خورد. فضاسازی لابی ساختمان ها باید به صورت کاملا حرفه ای و کاربردی صورت گیرد. استفاده از میز و صندلی های مناسب، مبلمان راحت و نورپردازی زیبا می تواند در طراحی لابی ساختمان تاثیر بسزایی داشته باشد.

محوطه سازی ویلا و باغ های شخصی

محوطه سازی بیشترین کاربرد را در باغ های شخصی و ویلا ها دارد. ویلا و باغ مکانی هایی هستند که افراد اوقات فراغت و تعطیلات خود را در آن ها می گذرانند. در نتیجه باید فضای آن به گونه ای باشد تا افراد بتوانند از فضای محوطه لذت ببرند و بیشترین استفاده از آن داشته باشند. در ادامه می خواهیم به المان هایی اشاره کنیم که بیشترین کاربرد را در محوطه سازی ویلا و باغ های شخصی دارند.

خواندن  آنچه درمورد واش بتن درجا باید بدانید!

بهترین مکان هابرای محوطه سازی

آلاچیق:

آلاچیق به عنوان سایه بانی در فضای باز عمل می کند که هم در روز های آفتابی و هم در روز های بارانی کاربرد دارد. در آلاچیق ها می توان مبلمان مناسبی برای استراحت افراد قرار داد.

سنگ رودخانه:

استفاده از سنگ رودخانه در فضاسازی می تواند به هر چه طبیعی تر نشان دادن فضا و زیبا شدن آن بیافزاید. سنگ های رودخانه ای صیقلی هستند و برای تزئینات محوطه بیشترین استفاده را دارند.
حوض و آب نما: صدای آب برای همه ما آرام بخش است و استفاده از حوض می تواند جلوه بصری بسیار زیبایی در محوطه ایجاد کند.

فضای سبز:

فضای سبز ما را به یاد طبیعت سبز و زیبا می اندازد. این فضا می تواند شامل چمن، گیاهان و گل های طبیعی و گیاهان مصنوعی باشد. همچنین می توان از دیوار های سبز نیز برای ایجاد فضای سبز استفاده کرد.

باربیکیو و شومینه:

باربیکیو و شومینه برای داشتن تعطیلات آخر هفته لذت بخش ضروری هستند. از شومینه می توان در شب های بلند و سرد پاییز و زمستان استفاده کرد و از آن لذت برد.

استخر:

هیچ چیزی نمی تواند به اندازه استخر شما را در روز های گرم تابستانی خنک کند. استخر باید کاملا استاندارد ساخته شود تا بیشترین کاربرد را داشته باشد.

بهترین مکان هابرای محوطه سازی

هزینه اجرای محوطه سازی

هزینه نهایی محوطه سازی به وسیله ها و متریال هایی بستگی دارد که می خواهید برای ساخت محوطه از آن ها استفاده کنید. همچنین مساحت فضا نیز در هزینه نهایی تاثیر دارد. هر چه قدر فضا بزرگ تر باشد به طراحی بیشتری احتیاج دارد. در نتیجه هزینه ها نیز به مراتب بالا تر می رود. هزینه نهایی بستگی به طراح مربوطه و نقشه ای دارد که برای محوطه طراحی کرده است.

خواندن  کفپوش بتنی پرسی

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما